«Ձմեռային մարզական խաղեր 2017» լավագույն մրցանակակիրր

Ձմեռային մարզական խաղեր 2017-ի լավագույն մրցանակակիրները

Դահուկավազքի մրցանակակիրներ`

Ավագ և Միջին դպրոցների մրցանակակիրներ

Տղաներ

Մարեկ Շեք

  1. Հակոբյան Սարգիս-Ավագ դպրոց
  2. Սուքիասյան Սարգիս-Միջին դպրոց
  3. Ավետիսյան Աշոտ-Ավագ դպրոց

Աղջիկներ

  1. Սահակյան Արփի-Ավագ դպրոց
  2. Տատինցյան Դինա-Ավագ դպրոց
  3. Մանուկյան Մանե-Միջին դպրոց

Կրտսեր դպրոց-պարտեզների մրցանակակիրներ

Տղաներ

  1. Թորոսյան Ալեն-Արևելյան դպրոց-պարտեզ
  2. Մարտիրոսյան Արմեն-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  3. Հակոբյան Արեգ-Հարավային դպրոց-պարտեզ

Աղջիկներ

  1. Հովհաննիսյան նազենի-Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ
  2. Արզումանյան Արևիկ-Հարավային դպրոց-պարտեզ
  3. Օհանջանյան Մոնիկա-Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ

Հրաձգության մրցանակակիրներ`

Տղաներ

  1. Պողոսյան Սմբատ 8.2դաս.
  2. Խաչատրյան Վաչագան 8.4դաս.
  3. Խաչատրյան Վլադիմիր 6.5դաս

Աղջիկներ

  1. Ադամյան Դայանա 8.1դաս.
  2. Փափազյան Սոնա 8.1դաս
  3. Ղազարյան Աննա 8.4դաս.

Վազք-հեծանիվ-վազքի մրցանակակիրներ`

Կրտսեր դպրոցների մրցանակակիրներ

Տղաներ

  1. Հովհաննիսյան Մարկ-Հարավային դպրոց-պարտեզ
  2. Դուրգարյան Նարեկ-Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ
  3. Տեր-Պետրոսյան Վահան-Արևելյան դպրոց-պարտեզ

Աղջիկներ

  1. Սաֆարյան Սաթենիկ-Հարավային դպրոց-պարտեզ

Միջին դպրոց

  1. Եղոյան Խաչատուր 6.4դաս.
  2. Մկրտչյան Մարատ 8.4դաս.
  3. Բալասանյան Սամվել 6.1դաս.

Ֆուտբոլի մրցանակակիրներ`

  1. Սարգսյան Սամվել 7.4դաս.
  2. Ռավոյան Արեգ 9դաս.
  3. Սարգսյան Վահե 9դաս.

Վոլեյբոլի մրցանակակիրներ`

  1. Այվազյան Գոռ 10դաս.
  2. Ալեքսանյան Անահիտ 10դաս.
  3. Մայիլյան Կարեն 10դաս.

Լավագույն թիմային մրցանակակիրներ

Բասկետբոլի մրցանակակիրներ`

Միջին դպրոց

  1. Արշակյան Նարեկ
  2. Գրիգորյան Արտաշես
  3. Մազմանյան Սամվել
  4. Մարտիրոսյան Արման
  5. Պետրոսյան Արման
  6. Ստեփանյան Էդգար
  7. Մարգարյան Անուշ

Մարմնամարզության մրցանակակիրներ`

  1. Ղազարյան Մերի 6.5դաս.
  2. Սարգսյան Ստելլա 6.4դաս.
  3. Այնթաբյան Նանե 6.4դաս.
  4. Ալեքսանյան Օլգա-Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ
  5. Մինասյան Վիկտորիա-Արևելյան դպրոց-պարտեզ

Լող-ջրագնդակի մրցանակակիրներ`

  1. Մելքումյան Արսեն-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  2. Հովհաննիսյան Նունե-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  3. Կարապետյան Անի-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  4. Ոսկանյան Մարիա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  5. Ավետիսյան Մարիա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  6. Աբգարյան Մանե-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  7. Գրիգորյան Ալբերտ-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  8. Նալբանդյան Հովհաննես-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  9. Հակոբյան Թերեզա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  10. Նալբանդյան Սրապ-Միջին դպրոց
  11. Ճաղարյան Նարեկ-Միջին դպրոց

 

Ձմեռայինմարզական խաղեր 2017-ի արդյունքները

Շաբաթ օրը, փետրվարի 25-ին Ձրվեժի արգելոցում կայացած դահուկավազքի խաղերը: Ահա այդ օրվա արդյունքներըˋ

սովորողները հաղթահարեցին 130մ տարածություն դահուկներով.

Ավագ դպրոց

Տատինցյան Դինա 33վրկ

Սահակյան Արփի 31վրկ

Ավետիսյան Աշոտ 30վրկ

Մարեկ 31վրկ

Հակոբյան Սարգիս 21վրկ

Միջին դպրոց

Սուքիասյան Սարգիս 29վրկ

Մկրտչյան Գոռ 41վրկ

Համբարձում 33վրկ

Մանուկյան Մանե 36վրկ

Մամրեյան Ալլա 45վրկ

Ավետիսյան Հայկ 39վրկ

Ադիբեկյան Արման 43վրկ

Մարտիրոսյան Էլինա 36վրկ

Աղաջանյան Լիա 52վրկ

Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ

Սիմոնյան Գոռ – 47․2 վ

Աբգարյան Հրաչյա – 1․4 ր

Կագանյան Հարություն — 46 վ

Խեչոյան Հակոբ – 1․12 ր

Օհանջանյան Մոնիկա – 1․42 ր

Հովհաննիսյան Նազենի – 1ր

Արևմտյան դպրոցպարտեզ

Ներսեսյան Մարկ- 55.9

  1. Կարապետյան Հրաչյա-1ր 8վ
  2. Սիմոնյան Մարկ- 49
  3. Աղաջանյան Արմեն- 49
  4. Մարտիրոսյան Արմեն- 41
  5. Հարությունյան Էդիկ- 1ր 4վ

Հարավային դպրոցպարտեզˋ

Արեգ Հակոբյան- 42.6 վայրկյան

Ալեքս Ալեքսանյան – 1 րոպե 39 վայրկյան

Էրիկ Սմբատյան – 1 րոպե 35 վայրկյան

Ռուզան Արամյան – 3 րոպե

Սերգեյ Մանուկյան – 1 րոպե 9 վայրկյան

Դավիթ Մկրտչյան – 1 րոպե 54 վայրկյան

Արևիկ Արզումանյան – 1 րոպե 31 վայրկյան

Արևելյան դպրոց-պարտեզˋ

Թորոսյան Ալեն 40վրկ

Գրիգորյան Նարեկ 1ր 29վրկ

Մարտիրոսյան Գագիկ 1ր

Ստեփանյան Գարեգին 1ր 55վրկ

Ավագ և Միջին դպրոցների մրցանակակիրներˋ

տղաներˋ

  1. Հակոբյան Սարգիս 21վրկ Ավագ դպրոց
  2. Սուքիասյան Սարգիս 29վրկ Միջին դպրոց
  3. Ավետիսյան Աշոտ 30վրկ Ավագ դպրոց

աղջիկներˋ

  1. Սահակյան Արփի 31վրկ Ավագ դպրոց
  2. Տատինցյան Դինա 33վրկ Ավագ դպրոց
  3. Մանուկյան Մանե 36վրկ Միջին դպրոց

Կրտսեր դպրոց-պարտեզների մրցանակակիրներˋ

տղաներ

  1. Թորոսյան Ալեն 40վրկ Արևելյան դպրոց-պարտեզ
  2. Մարտիրոսյան Արմեն 41վրկ Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  3. Հակոբյան Արեգ 42վրկ Հարավային դպրոց-պարտեզ

աղջիկներ

  1. Հովհաննիսյան Նազենի 1ր Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ
  2. Արզումանյան Արևիկ 1ր 31վրկ Հարավային դպրոց-պարտեզ
  3. Օհանջանյան Մոնիկա 1ր 42վրկ Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ

Հրաձգության մրցաշարի մրցանակակիրներˋ

տղաներ

  1. Պողոսյան Սմբատ 8.2
  2. Խաչատրյան Վաչագան 8.4
  3. Խաչատրյան Վլադիմիր 6.5

աղջիկներ

  1. Ադամյան Դայանա 8.1
  2. Փափազյան Սոնա 8.1
  3. Ղազարյան Աննա 8.4

Վազքհեծանիվվազք մրցանակակիրներ

4-5-րդ դասարանցիներ.

տղաներˋ

  1. Հովհաննիսյան Մարկ (Հարավային դպրոց-պարտեզ) 4ր 15վրկ
  2. Դուրգարյան Նարեկ (Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ) 4ր 20վրկ
  3. Տեր-Պետրոսյան Վահան (Արևելյան դպրոց-պարտեզ) 4ր 22վրկ

աղջիկներիցˋ

Սաթինե Սաֆարյան (Հարավային դպրոց-պարտեզ) 5ր 20վրկ

6-8-րդ դասարանցիներ.

Եղոյան Խաչատուր (Միջին դպրոց 6.4 դասարան) 4ր 20վրկ

Մկրտչյան Մարատ (Միջին դպրոց 8.4 դասարան) 5ր

Բալասանյան Սամվել (Միջին դպրոց 6.1 դասարան) 5ր 20վրկ

Մարմնամարզությունˋ

1ին տեղ

1.Ղազարյան Մերի 6-5 միջին դպր.

2.Սարգսյան Ստելլա 6-4

3.Այնթաբյան Նանե 6-4

4.Ալեքսանյան Օլգա 2-րդ դաս Հյուսիսային դպր.

5.Բուդաղյան Էլենա 2-դ դաս

6.Մինասյան Վիկտորիա 2-2դաս.Արևելյան դպր.

2-րդ տեղ

  1. Երիմյան Լիլիկ 6-3դաս

2.Վարդումյան Նանե 6-3դաս.

3.Փաշիկյան Ջուլիետա 4-1 դաս Հյուսիսային դպր.

4.Մելքոնյան Մարիամ 4-2 դաս.

3-րդ տեղ

1.Գասպարյան Քրիստինե 4-1 դաս.

2.Մանուկյան Նարե 5-րդ դաս.

3.Վիլսիրյան Էվա4-1 դաս.

4.Հարությունյան Գրիգոր Արևմտյան դպրոց-պարտեզ 3-2 դաս.

Բասկետբոլի մրցանակակիրներ

Միջին դպրոց

Արշակյան Նարեկ
Գրիգորյան Արտաշես
Մազմանյան Սամվել
Մարտիրոսյան Արման
Պետրոսյան Արման
Ստեփանյան Էդգար
Մարգարյան Անուշ

Ֆուտբոլի մրցանակակիրներˋ

  1. Սարգսյան Սամվել 7.4դաս.
  2. Ռավոյան Արեգ 9 դաս.
  3. Առաքելյան Գոռ 7.2դաս.

Լող-ջրագնդակի մրցանակակիրներ`

  1. Մելքումյան Արսեն-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  2. Հովհաննիսյան Նունե-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  3. Կարապետյան Անի-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  4. Ոսկանյան Մարիա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  5. Ավետիսյան Մարիա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  6. Աբգարյան Մանե-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  7. Գրիգորյան Ալբերտ-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  8. Նալբանդյան Հովհաննես-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  9. Հակոբյան Թերեզա-Արևմտյան դպրոց-պարտեզ
  10. Նալբանդյան Սրապ-Միջին դպրոց
  11. Ճաղարյան Նարեկ-Միջին դպրոց

25.02.2017 Ձմեռային մարզական խաղեր

Փետրվարի 25-ին կայացավ անդրանիկ ձմեռային մարզական խաղեր 2017-ը: Մասնակցեցին կրթահամալիրի դպրոցների սովորողները, որոնք այս կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեցին դահուկավազքի առաջին հմտությունները և մարտական տրամադրությամբ շաբաթ օրը Ջրվեժի արգելոցում մասնակցեցին դահուկավազքի մրցմանը: Բոլոր սովորողները ակտիվ էին և փայլեցին իրենց ձեռք բերված արդյունքներով ու հմտություններով:

2018-ի ստուգատեսների առաջարկներ

Այս տարի մարմնամարզական ստուգատեսի մեջ ներառեցինք լողը և հեծանիվը,  որը  ավելի մեծ ակտիվություն  և ոգևորություն առաջացրեց սովորողների մոտ: Առաջարկում եմ 2018 թ-ի   ստուգատեսի մեջ պահպանվի  լողը և հեծանիվը: Առաջարկում եմ նաև մասնակցության հայտերը լինեն միայն ջոկատներով, որպեսզի որոշվի ավելի շատ մարզաձևով մասնակցած ջոկատը և պարգևատրվեն անվանական նվերներով, աշխատանքն էլ ավելի համակարգված և արդյունավետ լինի:

 

Մարմնամարզական ստուգատեսի հաշվետվություն

Հունվարի 23-27 անց կացվեց Հունվարյան մարմնամարզական ստուգատեզը և կազմվեց մարզական ստուգատեսի հաշվետվությունը

Ստուգատեսի արդյունքում որոշվեցին  լավագույն թիմերը և դպրոցները, որպես մրցանակակիրներ

Թիմերը կրթահամալիրի կողմից արժանացան  մրցանակներիˋ
Կրտսեր դպրոցները պարգևատրվեցին 100.000 դրամին համարժեք գույքով, դահուկներով, սահնակներով
Ավագ և միջին դպրոցի սովորողները պարգևատրվեցին դահուկներով, սահնակներով: Ձմեռային մարզական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքների և մրցաշարի համար ստացան դրամական աջակցություն

Դահուկ և սահնակ մարզաձևերի մասնակիցներ

Ավագ դպրոց

  1. Սարգիս Հակոբյան
  2. Վալերի Իսահակյան
  3. Աշոտ Ավետիսյան
  4. Դիանա Տատինցյան
  5. Արփի Սահակյան
  6. Մարկ Ջեք

Միջին դպրոց

  1. Մանուկյան Մանե
  2. Մամրեյան Ալլա
  3. Մկրտչյան Գոռ
  4. Սարգսյան Կարեն
  5. Սուքիասյան Սարգիս
  6. Մարտիրոսյան Արամ
  7. Սիմոնյան Գևորգ
  8. Արամյան Վարդան
  9. Ադիբեկյան Արման
  10. Սիմոնյան Պետրոս
  11. Մանասյան Արսեն
  12. Համբարձում

Հարավային դպրոց-պարտեզ

  1. Կարինե Դաշյան
  2. Արևիկ Արզումանյան
  3. Մելինե Աբրահամյան
  4. Արեգ Հակոբյան
  5. Սերգեյ Մանուկյան
  6. Էրիկ Սմբատյան
  7. Ալեքս Ալեքսանյան
  8. Դավիթ Մկրտչյան

Արևելյան դպրոց-պարտեզ

  1. Գագիկ Մարտիրոսյան
  2. Նարեկ Գրիգորյան
  3. Զավեն Ղազարյան
  4. Մհեր Գալոյան
  5. Գարեգին Ստեփանյան

Արևմտյան դպրոց-պարտեզ

  1. Ներսիսյան Մարկ
  2. Սիմոնյան Մարկ
  3. Աղաջանյան Արմեն
  4. Հարությունյան Էդուարդ
  5. Կարապետյան Հրաչյա
  6. Պետրոսյան Հայկ
  7. Սանախչյան Սերգեյ
  8. Մարտիրոսյան Արմեն

Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ

Խեչոյան Հակոբ 5-րդ դաս

Կագանյան Հարություն 5-րդ դաս

Աբգարյան Հրաչ 5-րդ դաս

Սիմոնյան Գոռ 5-րդ դաս

Խաչատրյան Անի 5-րդ դաս

Օհանջանյան Մոնիկա 5-րդ